Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Warckie Centrum Kultury

Relacje

Czcionka:

2015-04-24: Spotkanie z Renatą Piątkowską

24 kwietnia gościliśmy w naszej bibliotece Renatę Piątkowską – autorkę książek dla dzieci.

Pani Piątkowska napisała m.in. : „Opowiadania dla przedszkolaków”, „Opowiadania z piaskownicy”, „Dziadek na huśtawce” i inne. Tematem spotkania była Ireny Sendlerowa, która w czasie II Wojny Światowej uratowała ok. 2500 dzieci żydowskich z warszawskiego getta. Autorce towarzyszyła zawodowa lektorka – Elżbieta Kożurno, która czytała m.in.fragmenty książki „Wszystkie moje mamy” , w której autorka opisuje wojnę widzianą oczami dziecka. Pani Renata w bardzo ciekawy sposób poprowadziła uczestniczące w spotkaniu dzieci śladami naszej polskiej bohaterki , przedstawiając przejmująca historię holokaustu.

Zdjęcia:

 

2013-04-22: Spotkanie z Izabellą Klebańską

22 kwietnia Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Warcie gościła Izabellę Klebańską - autorkę książek, scenariuszy radiowych i telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, dobranocek, bajek i piosenek, twórczynię programów telewizyjnych dla dzieci, takich, jak : "Tut turu", "Miganki" czy "Piosenkarnia", emitowanych przez program 1 TVP.

Pani Izabella jest autorką książek o tematyce muzycznej, jak: "Muzyczna zgraja", "Jak tańczono przed wiekami", "Operowe strachy".

Tematem spotkania był program "Muzyczna lokomotywa" z okazji obchodzonego w tym roku Roku Juliana Tuwima. Twórczość ulubionego pisarza książek dla dzieci przedstawiona została w formie wesołej, żywiołowej zabawy.

W spotkaniu uczestniczyli najmłodsi czytelnicy naszej biblioteki - uczniowie II klasy Szkoły Podstawowej w Warcie.

Zdjęcia:

 

 

2012-09-12: Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

12 września w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Warcie w miłej, przyjaznej atmosferze odbyło się spotkanie młodzieży gimnazjalnej z publicystką, autorką książek dla dzieci i młodzieży – Ewą Nowak.

Ewa Nowak zadebiutowała w „Filipince” w 1997 r., współpracuje z pismami dla dzieci i młodzieży – „Cogito, „Viktor Gimnazjalista”, „Viktor Junior”, „Trzynastka”.
Debiut książkowy to wydana w 2002 r. powieść: „Wszystko, tylko nie mięta”.

Akcja książek Ewy Nowak rozgrywa się w czasach jej współczesnych, tematy, którymi się zajmuje to trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnianiu dobra od zła, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, uwikłanie w niejednoznaczne sytuacje rodzinne, słabość psychiczna lub kalectwo ciała.

Jednym z najważniejszych tematów, z jakimi zmierzyła się pisarka, jest temat miłości dzieci, nie podjęty dotąd w literaturze polskiej . Inny, ważny temat to zagadnienie przemocy psychicznej w związku młodzieżowym.

Autorka takich książek, jak „Pajączek na rowerze” , „Ogon Kici”, „Cztery łzy”, „Drugi” opowiadała młodzieży o swojej twórczości, sytuacjach podpatrzonych z życia i wątkach biograficznych, które stały się inspiracja do jej twórczości.
W drugiej części spotkania Ewa Nowak ciekawie, z humorem i z aktywnym udziałem młodzieży udzielała konkretnych wskazówek, jak napisać dobrą powieść.

Zdjęcia:

 

 

2010-11-17: Rozstrzygnięcie III gminnego konkursu czytelniczego: “Najlepszy czytelnik roku”

17 listopada 2010 r. o godz. 12 w czytelni MiGBP w Warcie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu czytelniczego : „Najlepszy czytelnik roku”.

W konkursie wzięło udział 38 dzieci z MiGBP w Warcie oraz filii bibliotecznych w : Jakubicach, Jeziorsku, Małkowie, Cielcach, Rossoszycy oraz Włynia.

Komisja konkursowa wybrała najlepszych czytelników, którzy w okresie od 1.02 2010 do 31.10.2010 r. przeczytali najwięcej książek oraz wykonali 1-3 ilustracji do wybranej, przeczytanej książki. Dodatkowe punkty komisja przyznała również za ilość odwiedzin w bibliotece.

Komisja nagrodziła uczestników konkursu wg dwóch kategorii wiekowych :

W kategorii 7-9 lat nagrody otrzymali :

 • Natalia Tomczyk – I miejsce
 • Monika Rzeźniczak – II miejsce
 • Paweł Mróz – III miejsce
 • Aleksandra Subczyńska – III miejsce

W kategorii 10-15 lat nagrody otrzymali :

 • Natalia Gocek – I miejsce
 • Kamila Juszczak – II miejsce
 • Aleksandra Urbaniak – III miejsce
 • Ivetta Piniarska – III miejsce

Zdjęcia:

 

 

2010-05-15: Cała polska Czyta Dzieciom

Jak co roku Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna Warcie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

W imprezie, która odbyła się 15 maja wzięło udział ok.114 osób, w tym ponad 100 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Warcie i Przedszkola Publicznego wraz z nauczycielami i opiekunami. Bajki dzieciom czytali :

 • Sekretarz Gminy Warta - Barbara Kaźmierczak
 • Dyr. Gimnazjum Publicznego w Warcie –Wojciech Wójcik
 • Dyr. WCK – Wiktor Baranowski
 • Dyr. Przedszkola – Dorota Banasiak
 • Dzieci z zainteresowaniem , w ciszy słuchały czytanych im bajek.

Zdjęcia:

 

 

 

2010-05-13: Spotkanie autorskie z Krystyną Śmigielską

W ramach tygodnia bibliotek 13 maja 2010 r. nasza biblioteka zorganizowała spotkanie autorskie z pisarką, autorką książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych - Krystyną Śmigielską. Pisarka zaproponowała przybyłym na spotkanie czytelnikom wspólną zabawę stawiając pytanie : "Czy macie marzenia?", co spotkało się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży. Gimnazjaliści skorzystali więc z okazji prezentując sztukę pięknego czytania, rysowania, śpiewu i talentów aktorskich. Pisarka w barwny , ciekawy sposob mówiła o swoich książkach, odpowiadała też na liczne pytania i podpisywała książki.

Zdjęcia:

 

 

2009-11-09: Rozstrzygnięcie II gminnego konkursu czytelniczego: “Najlepszy czytelnik roku”

9 listopada 2009 r. o godz. 12 w czytelni MiGBP w Warcie odbyło się podsumowanie konkursu czytelniczego :"Najlepszy czytelnik roku 2009".
W konkursie wzięło udział 35 dzieci z MiGBP w Warcie oraz filii bibliotecznych w : Jakubicach, Jeziorsku, Cielcach, Małkowie, Włyniu i Ustkowie.

Komisja konkursowa wybrała najlepszych czytelników, którzy w okresie 10.03-31.10.2009 r. przeczytali najwięcej książek oraz wykonali 1-2 ilustracje do wybranej przeczytanej książki. Dodatkowe punkty komisja przyznała również za ilość odwiedzin w bibliotece.

Komisja nagrodziła uczestników konkursu w/g dwóch kategorii wiekowych:

W kategorii wiekowej 7-10 lat nagrodzeni to:

 • Anna Jarczewska - I miejsce
 • Izabela Misiak - II miejsce
 • Renata Kaźmierczak II miejsce
 • Dominika Pluta - III miejsce
 • Patrycja Pasik - IV miejsce

W kategorii wiekowej 11-15 lat nagrodzeni to:

 • Katarzyna Broda - I miejsce
 • Natalia Ruszkowska - II miejsce
 • Kinga Ruszkowska - II miejsce
 • Natalia Michalska - III miejsce
 • Ewelina Gidelska - III miejsce
 • Sylwia Kaźmierczak - IV miejsce

Zdjęcia:

 

 

2008-05-08: Podsumowanie Gminnego Konkursu Plastycznego: „Jestem ilustratorem mojej ulubionej książki”

Zdjęcia:

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Czerwiec 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Imieniny

TUTAJ REALIZOWANY JEST PROJEKT - Konwersja cyfrowa domów kultury

Grant w ramach Projektu Konwersja cyfrowa domów kultury współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zadanie dofinansowane  ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury.

 

WARTONALIA

Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Roboty budowlane, remont wraz z zakupem niezbędnych materiałów budowlanych, realizowanych wyłącznie w już istniejących obiektach budowlanych oraz zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej.

24 LUTY - KINO WCK

I Warcki Festiwal Chóralny im. Marcina Warteckiego