Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Warckie Centrum Kultury

100 – lecie Szkoły w Jeziorsku Uroczystość nadania szkole imienia

Utworzono dnia 25.03.2014, 12:24

W dniu 19 maja odbyły się obchody 100 – letniej rocznicy Szkoły Podstawowej w Jeziorsku oraz nadania jej imienia Władysława Reymonta. Podczas uroczystości odsłonięto tablice pamiątkową oraz dokonano uroczystego nadania imienia szkole i przekazania sztandaru. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, na której został poświęcony sztandar. Podniosły charakter eucharystii nadał udział chóru Lutnia na czele z dyrygentem p. Andrzejem Grześkowiakiem. Po wyjściu z kościoła na szkolnym murze została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca patrona szkoły Władysława Reymonta. Uczniowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny. Pierwsza część przybliżała nam postać Władysława Reymonta otrzymującego Nagrodę Nobla za powieść Chłopi. Natomiast druga część ukazała nam jeden z wielu obrzędów i tradycji związanych z porami roku – zwyczaj wspólnego świętowania Zielonych Świąt. Ponadto obejrzeliśmy polkę w wykonaniu młodszych dzieci do ludowej melodii kapeli z Nobeli i występ „Małych Jezioranek”. Uroczystość nadania imienia i obchody stulecia szkoły uświetniły występy gości: kapeli z Nobeli, kapeli z Warty oraz zespołu ludowego „Jezioranki”.

Pogoda

Zegar

Kalendarium

Kwiecień 2024
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5

Imieniny

TUTAJ REALIZOWANY JEST PROJEKT - Konwersja cyfrowa domów kultury

Grant w ramach Projektu Konwersja cyfrowa domów kultury współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zadanie dofinansowane  ze środków pozostających w dyspozycji Dyrektora Narodowego Centrum Kultury.

 

WARTONALIA

Dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących
z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”

Roboty budowlane, remont wraz z zakupem niezbędnych materiałów budowlanych, realizowanych wyłącznie w już istniejących obiektach budowlanych oraz zakup wyposażenia na potrzeby prowadzenia edukacji kulturalnej.

24 LUTY - KINO WCK

I Warcki Festiwal Chóralny im. Marcina Warteckiego